KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12398188
nr 1239 8188
Helge Zandén
(1886-1972), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1936. Olja på pannå, 40x52
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 4 mars 2019
kl 21:00:14
2/3 08:41:55
1.500 kr
4/3 20:55:14
Helge Zandén
Läs mer om Helge Zandén